Böylesi daha iyiÇok geç olmadan gel, ben geç kaldım yeterince.


Ne değiştirdi saatimin ilerleyişini? Onu öğren, öyle gel. Anlat biraz. Anlatmana ihtiyacım var. Ben bıraktıysam bile hikayeleri yarım, sen tamamla biraz.

Hiç bir şey yok ortada büyülü, sadece sana ihtiyacım varmış gibi geldin bir anda. "Nereden çıktın?" "Kim haber etti?" Anlamadım. Sen yine ses etme, ben daha anlamadan gel, yerleş baş ucuma. Her yanıma gel, her yanım seni bekler...

Saatin kaçında uyandım sana? Kan-ter içinde değilim, ne susadım ne de başka bir ihtiyacım... Bir sana uyandım. Yabancılar dolaşıyor sanki evin içinde. Soğuk soğuk çarpıyor her birinin nefesi, senin hayırlarına...

Daha şimdi girdin şu kapıdan, gözümü kırparken özledim seni. Aşık filan değilim sana. Sadece özledim. Özledim seni tanımadan. Doyamadım gelişine. Öyle bir geldin ki, sanki hep hazırdı yerin. Şöyle adam gibi sevemeden özledim. Gelip doldurdun boş sandalyeyi. Şöyle bir dalamadan gözlerine özledim. Gelip ısıttın sağ yanımı. Bir soru bile soramadan özledim. Gelip güldürdün yüzümü. Gitme diyemeden özledim. Ya gidersen? Gitmezsin ki... Gidişini bile özledim.

Böyle güzel gelen, gider mi? Gidersen de gelirim seninle. Ama korkarım gitmekten, gitme! Yada boş ver, ne yaparsan yap, yeter ki hep böyle bak gözlerime.

Gidersen seneler geçer. Planlar yapar yerine insanlar. Hayat kısa, yok tekrarı. Seneler sayılır. yaşlar hesaplanır. Uzar gider seneler, peşimize düşer kader, hikayemizi anlatır tanımadığımız insanlar.

Ben içmişken acı kahveyi senin hatırına. Sırf sen çık diye falımda, sen de yapma artık hesap-kitap, boş ver! Her gün yeniden gel bana. Her gelişinde öyle bir özlet ki kendini; Ben, Güneş'in önüne bulut geçse, yüzüne düşen gölgeden kıskanayım seni.

Unuttuğum bütün duyguları hatırlat bana. Gidişleri unuttur bir tek. Bir gün gidersek de beraber gideriz   "Böylesi daha iyi..."


had*
04/07/2015
01:59

(https://soundcloud.com/kalbenben/boylesi-daha-iyi)


Unknown Web Developer

Morbi aliquam fringilla nisl. Pellentesque eleifend condimentum tellus, vel vulputate tortor malesuada sit amet. Aliquam vel vestibulum metus. Aenean ut mi aucto.

Hiç yorum yok :