Şarkılardır Aşık Eden İnsanı!


Şarkılardır (şarkılar mı) aşık eden insanı? 

Şarkılar mıdır aşık eden insanı? İlk defa düşünmüyorum bunu. Daha önce geldi başıma ve şuan bu şarkıları dinledikçe sanki tekrar tekrar aşık oluyorum. Bir süredir dinlediğim bir kaç isim ve grup var. Çok kişiye dinlettim ama kimse benim kadar tepki vermiyor bu şarkılara. Bir anlık da olsa kendime özel hissettiriyor bu parçalar, kendini bana.

Sadece parçası ile sevdiğim Kalben'in saçlar parçasını mırıldanıyordum geçenlerde. Ne de çok saçmaladın dedi arkadaşlar. Haklılardı, eğer ben bir parçayı seviyorsam o şarkıyı dinlerken saçmalayabiliyorum. Eğer ben saçmalayabiliyorsam şarkının da buna hakkı var diye düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=eQq9-NT0oBw

(Oooo benim kafa kıvama gelmiş. Pek bir edebi değeri olmayacak bu yazının ona göre boş zamanınız varsa okuyun. Ya da meraktan filan okuyun işte.) 


Uzun zaman sonra bana kendini ezberleten bir rap parçasını hatırladım şimdi; Ağaçkakan - Teneke Trampet.

Bir süredir seninle yatıp, seninle kalkıyorum. Seninle yiyip, seninle içiyorum. Seni hayal edip, sensiz izliyorum yağan yağmuru. Bunu yapan sen misin, ben miyim? Yoksa bu şarkılar mı?
Aynı şarkıları seni değil bir başkasını hayal ederken dinleseydim her şey farklı mı olurdu ? Olmazdı diyorum şimdileri ama ya sonra? Yine böyle mi düşünücem acaba?

Ne zaman aşık olsak inkar etmiyormuyuz, ayrılınca veya unutunca? Yapıyoruz işte, bari sen yapma. Hiç aşık olmadım sanma. Oldun. Yanılmışım diyebilmeli insan. Veya o doğru kişiydi ben hatalıydım diyebilmeli. Sonra bazen hatalı olduğunu bildiğinden kendine acı çektire çektire kaçabilmeli insan. Suçlu ilan edebilmeli kendini, kendine ceza verirken. Bunu da yaptım, ordan biliyorum.

Şuan anlatıcak çok şeyim var ama doğru kelimeleri seçemiyorum nedense. Saçlar diyerek ayrılıyorum aranızdan. Her yerde saç var, yerlerde saçlar. Kimin bu saçlar, bilemiyorum. Uyandığımda, yabancılarla. Ve kendİ evimden de gidemiyorum. Çok yakında tekrar görüşürüz.


Unknown Web Developer

Morbi aliquam fringilla nisl. Pellentesque eleifend condimentum tellus, vel vulputate tortor malesuada sit amet. Aliquam vel vestibulum metus. Aenean ut mi aucto.

Hiç yorum yok :